ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ

ΟΔΗΓΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ 2019-20

Κατάσταση Συγγραμμάτων 2019-2020

Γραφείο Πρακτικής Άσκησης

• Δείτε το ωρολόγιο πρόγραμμα του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους.

Πρόγραμμα

Διεθνες συνεδριο Εθνοφαρμακολογιας Θεσσαλονικη 2020 PDF Εκτύπωση

Εκ μέρους της Διεθνούς Εταιρείας Εθνοφαρμακολογίας (International Society of Ethnopharmacology-ISE) έχουμε την τιμή και την χαρά να σας προσκαλέσουμε στο 20ο Διεθνές Συνέδριο της ISE (ISE-2020), με θέμα “Ethnopharmacology: from traditional to cosmopolitan medicines”. Το Συνέδριο θα διεξαχθεί στο Συνεδριακό Κέντρο του ξενοδοχείου Καψής στην πόλη της Θεσσαλονίκης στις 27-29 Απριλίου του 2020.

Το συνέδριο ISE-2020 με την πλούσια και διεπιστημονική του θεματολογία, θα φέρει κοντά καταξιωμένους επιστήμονες από όλο τον κόσμο και έχει στόχο την ενημέρωση και τη διάχυση της γνώσης γύρω από όλες τις σημαντικές εξελίξεις στον τομέα της Εθνοφαρμακολογίας, των παραδοσιακών φαρμάκων φυσικής προέλευσης και την επίδρασή τους στις Φαρμακοποιίες, καθώς και τον ρόλο των φυσικών προϊόντων στην ανακάλυψη νέων φαρμάκων, στη διατροφή, στην κτηνιατρική, στην εφαρμοσμένη χημεία. Το επιστημονικό πρόγραμμα περιλαμβάνει διαλέξεις από προσκεκλημένους ομιλητές, σύντομες προφορικές ομιλίες και γραπτές ανακοινώσεις, ενώ έμφαση θα δοθεί και στους νέους ερευνητές.

Η παρουσία όλων σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα και θα συμβάλλει καθοριστικά στην επιτυχία της επιστημονικής αυτής εκδήλωσης.

Εκ μέρους των Φαρμακευτικών Τμημάτων της Θεσσαλονίκης, Αθήνας και Πάτρας και της Ελληνικής Εταιρείας Εθνοφαρμακολογίας,

Σας περιμένουμε να σας καλωσορίσουμε στη Θεσσαλονίκη

Διαμάντω Λάζαρη,                Αναστασία Καριώτη
Αναπληρώτρια Καθηγήτρια   Επίκουρη Καθηγήτρια