ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ

ΟΔΗΓΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ 2019-20

Κατάσταση Συγγραμμάτων 2019-2020

Γραφείο Πρακτικής Άσκησης

• Δείτε το ωρολόγιο πρόγραμμα και το πρόγραμμα εξεταστικής του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους.

Πρόγραμμα

PHA-COS-15 Ανάπτυξη καλλυντικών προϊόντων PDF Εκτύπωση

PHA-COS-15 Ανάπτυξη καλλυντικών προϊόντων

• Σχεδιασμός Καλλυντικών Προϊόντων
  • Τεχνικές Παρασκευής διαφόρων Καλλυντικοτεχνικών Μορφών όπως: Κρεμών, Αλοιφών, Πλυμάτων (lotion),  Εναιωρημάτων, Αφρών, Πηκτωμάτων, Ραβδίων, Ελεύθερων και Συμπιεσμένων Κόνεων και Αερολυμάτων.
  • Τεχνικές Παρασκευής διαφόρων Κατηγοριών Καλλυντικών Προϊόντων όπως: Αντηλιακών προϊόντων, Έγχρωμων Προϊόντων, Προϊόντων για το πρόσωπο, Προϊόντων για το σώμα, Προϊόντων για τα μαλλιά, Βρεφικά και παιδικά καλλυντικά.
  • Προηγμένες μορφές καλλυντικών με νανοτεχνολογία (nanocosmetics) και τεχνικές αξιολόγησης της διείσδυσης συστατικών στην επιδερμίδα
  • Συσκευασία και Επισήμανση Καλλυντικών Προϊόντων