Κατακτήριες Εξετάσεις

my.upatras

26 Οκτωβρίου 2020

Εφαρμογή Ενημέρωσης Φοιτητών & Φοιτητριών my.upatras

Tο Πανεπιστήμιο Πατρών προσφέρει την εφαρμογή my.upatras.gr η οποία δίνει τη δυνατότητα στους φοιτητές και τις φοιτήτριές του να έχουν σε ένα σημείο συγκεντρωμένες όλες τις πληροφορίες που χρειάζονται για την καθημερινή τους παρουσία στο Πανεπιστήμιο και την φοίτησή τους.

Μπορείτε να συνδεθείτε με τον ιδρυματικό σας λογαριασμό (θα σας δοθεί αμέσως μετά την εγγραφή σας στο Τμήμα Φαρμακευτικής μαζί με έναν λογαριασμό ηλεκτρονικού ταχυδρομείου) και να :

• Έχετε πρόσβαση σε χάρτες με όλα τα κτίρια, αίθουσες διδασκαλίας, wifi, κυλικεία του Τμήματος
  • Βρείτε πληροφορίες για τα μέσα μαζικής μεταφοράς από και προς το Τμήμα
  • Ενημερωθείτε για το πρόγραμμα μαθημάτων και των Εξετάσεων
  • Αναζητήσετε συχνές ερωτήσεις από όλες τις Δομές του Πανεπιστημίου Πατρών
  • Ακούσετε τον ραδιοφωνικό σταθμό του Πανεπιστημίου UPFM
  • Αποκτήσετε πρόσβαση σε όλο τα λογισμικό και τις cloud υπηρεσίες που προσφέρει δωρεάν το Πανεπιστήμιο
  • Βρείτε συνδέσμους προς τις ιστοσελίδες των δομών του Ιδρύματος
  • Έχετε λίστα με όλες τις διαθέσιμες ηλεκτρονικές υπηρεσίες
  • Ενημερωθείτε για το μενού του εστιατορίου (Φοιτητική Εστία)
  • Λαμβάνετε ειδοποιήσεις για τις ανακοινώσεις του Τμήματος

Επιπλέον, έχετε τη δυνατότητα να την κατεβάσετε και στον υπολογιστή σας μέσα από τον παραπάνω σύνδεσμο, αλλά και στο κινητό σας τηλέφωνο σκανάροντας το παρακάτω qrcode που σας οδηγεί στην εφαρμογή.

Η εφαρμογή μπορεί να χρησιμοποιηθεί και από όλα τα μέλη του Ιδρύματος (με login), καθώς και από Επισκέπτες.