2ο Πανελλήνιο Συνέδριο Εθνοφαρμακολογίας

19 Ιανουαρίου 2024

Το 2ου Πανελλήνιο Συνέδριο Εθνοφαρμακολογίας με θέμα «Από τους Βικογιατρούς στην Σύγχρονη Φυτοθεραπεία», θα πραγματοποιηθεί φέτος από τη 1 έως τις 3 Μαρτίου 2024 στο Hotel du Lac, στα Ιωάννινα. ( https://ethnopharmacologycongress.gr/ ) Το πρόγραμμα του συνεδρίου θα περιλαμβάνει προφορικές και γραπτές ανακοινώσεις, καθώς επίσης και στρογγυλά τραπέζια σε φλέγοντα θέματα που ενδιαφέρουν τους ερευνητές διαφόρων επιστημονικών κλάδων που σχετίζονται με την Εθνοφαρμακολογία, τους φαρμακοποιούς της κοινότητας και όσους ασχολούνται με τομείς που σχετίζονται άμεσα ή έμμεσα με την υγεία.