Φοτητικά Νέα

01 Οκτωβρίου 2020

Bελτίωση βαθμολογίας προακτέου βαθμού

ΓΣ 408/20-12-2016

Θέμα 8ο : Επί της επαναξέτασης για βελτίωση βαθμολογίας (προακτέου βαθμού).

Η Συνέλευση αφού έλαβε υπόψη της:

1. το αριθμ. 2037/8-12-2016 έγγραφο της Γραμματείας Συγκλήτου, με θέμα: «Επί

της επανεξέτασης για βελτίωση βαθμολογίας (προακτέου βαθμού)» και

2. τη συζήτηση που ακολούθησε,

αποφασίζει να εγκρίνει τη δυνατότητα επανεξέτασης, σε ένα (1) μάθημα, ανεξαρτήτως τύπου (ΥΠΟ, ΕΠΙ), ανά εξάμηνο σπουδών (του χειμερινού και / ή εαρινού εξαμήνου σπουδών), του ιδίου ακαδημαϊκού έτους και μόνον, στο οποίο ο φοιτητής έχει ήδη εξετασθεί επιτυχώς, κατά την επαναληπτική εξέταση Σεπτεμβρίου με σκοπό τη βελτίωση της βαθμολογίας (προακτέου βαθμού).

ΓΣ 417/5-10-2017

Θέμα 22ο : Αίτηση βελτίωσης βαθμολογίας.

Α. Η Συνέλευση αφού έλαβε υπόψη της:

1. το αριθμ. 2037/8-12-2016 έγγραφο της Γραμματείας Συγκλήτου, με θέμα: «Επί

της επανεξέτασης για βελτίωση βαθμολογίας (προακτέου βαθμού)»

2. την αριθμ. 408/20-12-2016 προηγούμενη απόφασή της και

3. τη συζήτηση που ακολούθησε,

Οι σχετικές αιτήσεις των φοιτητών κατατίθενται στη Γραμματεία του Τμήματος σε χρονικό διάστημα που απέχει τουλάχιστον ένα (1) μήνα πριν από την έναρξη της επαναληπτικής εξεταστικής περιόδου Σεπτεμβρίου.